Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης

Η Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης ασκεί τις αρμοδιότητές της σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 76 του Ν. 3852/2010

Μέλη Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης

Εκπρόσωποι φορέων της τοπικής κοινωνίας:

-          Ιερά Μητρόπολη Γόρτυνος & Μεγαλοπόλεως (Αιδ. Βασίλειος Δάρρας/Γκιουμάσης Θεόδωρος)

-          Εμπορικός Σύλλογος Μεγαλοπόλης (Αντώνακας Νίκος/Αρβανίτης Πέτρος)

-     Σύλλογος ΤΑΞΙ (Τζεβελέκος Γεώργιος/ Καλαντζής Γεώργιος)

-          Σύλλογος  Επισκευαστών αυτοκινήτων (Κουτσόπουλος Παναγιώτης/Ήντουνας Δημήτριος)

-          Σύλλογοι Εργαζομένων στο Δήμο (Τζιούβελης Νικήτας/Σμυρνής Ιωάννης)

-     Εκπρόσωποι Εργαζομένων στην Δημοτική Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Μεγαλόπολης(Παπαδοπούλου Δήμητρα / Μπελδέκα Αδαμαντία)

-          Εργαζόμενοι στη Δ.Ε.Η. Α.Ε. /Α.Η.Σ. Μ. (Παπασταθόπουλος Νικήτας/Παπαϊωάννου Αντώνιος)

-     Εργαζόμενοι στη Δ.Ε.Η. Α.Ε. / Λ.Κ.Μ.  (Ζέρβας Νεκτάριος / Μπάρας Παναγιώτης)

-          Εκπρόσωπος ΤΕΕ (Σταθουλόπουλος Νίκος / Ανδριόπουλος Γεώργιος)

-     Εκπρόσωπος Επιστημονικών Συλλόγων και Φορέων Νομικού Κλάδου (Δικηγόρων , Συμβολαιογράφων)(Αλεξάκη Αναστασία/ Κουρέτα Δήμητρα)

-     Εκπρόσωπος  Επιστημονικών Συλλόγων και Φορέων - Ιατρικού κλάδου(Ιατρών , Οδοντιάτρων , Φαρμακοποιών)(Κωσταρίδου Σταυρούλα / Γιαλαμάς Παντελής) 

-          Εκπρόσωπος Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης (Μασούρας Ηλίας/Ταγκαλάκη Σοφία)

-     Εκπρόσωπος Εκπαιδευτικών Β/θμιας Εκπαίδευσης (Τσόπελας Ιωάννης / Κατσούλας Νίκος)

-          Εκπρόσωπος Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων (Α/θμιας Εκπαίδευσης)(Τρουγκάκου Κλαίρη/Χίνης Ανδρέας)

-     Εκπρόσωπος Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων (Β/θμιας Εκπαίδευσης)(Κατσούλας Ηλίας)

-          Σύλλογοι Πολυτέκνων & Τριτέκνων (Γκιουμές Ιωάννης / Μπάζιος Δημήτριος)

-          Αθλητικών Συλλόγων (Αργυρόπουλος Βασίλειος/Αργυρόπουλος Κων/νος)

-          Πολιτισμός – Τέχνη (Θεοδωρόπουλος Ιωάννης/Σπυροπούλου Ρούλα)

-          Φορείς ειδικής αγωγής – σύλλογοι με ειδικές ανάγκες (Δρακόπουλος Γεώργιος)

-          Εκπρόσωπος Συλλόγου φίλων Αρχαίου Θεάτρου (Παντούλης Αλέκος/ Μιχαλακόπουλος Ιωάννης)

-     Εκπρόσωπος Συλλόγου Γυναικών ( Λαγούδη - Καλόμαλου Μαρία/ Βρωμοβρυσιώτη Καίτη)

-     Εκπρόσωπος Συλλόγου Νέων (Χαρά Καίκα/ Τριαντάφυλλος Βασίλειος )

-          Εκπρόσωπος Συλλόγου Τοπικής Κοινότητας Χωρεμίου (Αλεβίζος Παναγιώτης / Καραχάλιου Μαρία)

-     Εκπρόσωπος Συλλόγου Τοπικής Κοινότητας Παραδεισίων (Ψυχογιός Θεόδωρος / Παναγιωτόπουλος Γεώργιος)

-     Εκπρόσωπος Συλλόγου Τοπικής Κοινότητας Τουρκολέκα (Γιαννακόπουλος Ιωάννης / Αποστολόπουλος Αθανάσιος)

-    Εκπρόσωπος  Συλλόγου Τοπικής Κοινότητας Ανθοχωρίου (Παγιώτας Παναγιώτης/ Δημητρόπουλος Γεώργιος) 

-          Κυνηγετικός Σύλλογος (Δημόπουλος Νικήτας/ Σταθούρος Δημήτριος)

-          Αγωνιστική Λέσχη Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (Σταυρούλα Μανιάτη - Ζώταλη /Τσίχλης Σταύρος)

-          Εκπρόσωπος Κτηνοτρόφων (Ανδριανός Ηλίας / Ταγκαλάκης Ηλίας)

-          Επιμελητήριο Αρκαδίας (Τσίρης Αθανάσιος)

Δημότες:

-          Πανταζής Παναγιώτης / Ταμπακόπουλος Φίλλιπος

-          Κολοκυθά Αικατερίνη / Νικητόπουλος Παναγιώτης

-          Κουτρας Θεόδωρος / Μητσοπούλου Αικατερίνη

-          Σταθόπουλος Αθανάσιος / Γκιουλαφέντης Ευάγγελος

-          Μπερσής Αθανάσιος / Κολοκοτρώνης Παναγιώτης

-          Μαργέλος Ηλίας / Μπουγάς Γρηγόρης  

-          Μπέζος Ηρακλής /Μιχόπουλος Θεόδωρος

-          Αγγελόπουλος Θεόδωρος / Μιχόπουλος Ηλίας

-          Σβώλος Γεώργιος / Κουρουνιώτης Βασίλειος 

-          Σιέμπος Δημήτριος / Αθανασάς Παναγιώτης